HOME - GALERIE - LINKY - KONTAKT - COPYRIGHT
Island černobíle

Island a černobíle? V příkrém rozporu s pestrobarevnými prospekty? S přesaturovanými digitálními úlovky fotografických nadšenců?

Rozpor je na místě. V prospektech se například nedočteš, že Ti tam může čtrnáct dní v kuse pršet. Nebo že bude k vidění hromada rezivého šrotu značky Zetor. Nebo že se po hodině pěšího ťapání uzavřenou cestou F225 (naivně respektuješ pravidla a auto necháváš před zákazem) kolem Tebe přežene po několika džípech i skupina místních týpků na čtyřkolkách. Nebo že křehké přírodní pozoruhodnosti jsou místo nenápadnými pěšími stezkami zpřístupněny radikálně prohrnutými cestami pro džípy a terénní autobusy.

Ochranu přírody v islandském podání příliš nevystihují pestrobarevné kytičky a mechy v popředí vodopádů zarámovaných duhou, ale spíše poslední obrázek této ČB série - Mazlík. Jak dalece jsou ochotni Islanďané podporovat zpřístupňování exotických a vzácných míst tímto brutálním způsobem a v obavě o další rozvoj turistického ruchu ohrožovat a vlastně rozprodávat přírodu a čistý vzduch?

Brodibus
Pod zámkem
Elektrárna
Páté kolo
Annika
Torshavn
Už se stalo
Bludné kameny
Skalní město
Bouda
Zetorek
Vybydleno
Sušenka
Šprajc
Na pláži
Mazlík

 

Tyto stránky byly naposledy aktualizovány dne 29.04.2023

 

Jsi tady:  Home / Vstupní předsálí / Island / Island černobíle