HOME - GALERIE - LINKY - KONTAKT - COPYRIGHT
Základní nastavení

 

Před zahájením práce v Photoshopu je důležité provést nastavení základních parametrů aplikace, které mají vliv na pohodlí, kvalitu a rychlost práce. První důležitý krok je nastavení správy barevných prostorů. Následující dialog vyvoláš stiskem Shift + Ctrl + K:


Nastavení správy barevných prostorů

V části "Working Spaces" nastav pro RGB hodnotu Adobe RGB (1998).

V části "Color Management Policies" nastav všude Preserve Embedded Profiles a zaškrtni všechny tři volby. Photoshop bude zachovávat už jednou přidělený profil a v případě jakéhokoli zmatku v profilech Tě upozorní.

V části "Conversion Options" zvol Engine: Adobe (ACE), Intent: Relative Colorimetric a zaškrtni všechny tři volby. Tato nastavení budou použita při vzájemné konverzi barevných prostorů.

Dalším důležitým nastavením je nastavení využití systémových prostředků. Najdeš ho pod menu Edit > Preferences > Performance


Nastavení využití systémových prostředků

V části "Memory Usage" je výchozí hodnota 70%. Je vhodné ji zvýšit až na 90%, pokud běžně nespouštíš Photoshop s celou řadou jiných, paměťově náročných aplikací.

V části "Scratch Disks" nastav disky, které budou používány pro dočasná data. Vyber ten nejrychlejší (nejlépe SSD) s alespoň 10GB zaručeně volného místa. Pokud systematicky otevíráš více větších souborů současně, nároky na volný prostor stoupají a je lépe zabezpečit alespoň 20GB volného místa na použitém disku.

V části "Graphics Processor Settings" můžeš vypnout využívání hardwarové akcelerace Photoshopem v případě starší grafické karty, která jeví problémy s kompatibilitou.

V části "History & Cache" je vhodné zvýšit výchozí hodnotu History States na 30 až 40. V případě, že se v Tvých úpravách něco zvrtne, máš větší šanci návratu do výchozího stavu. Pokud systematicky pracuješ s většími soubory (nad 40 megapixel), zvyš počet Cache Levels na 6. V tomto případě můžeš jednoduše kliknout na tlačítko Big and Flat pro automatické nastavení.

 

Tyto stránky byly naposledy aktualizovány dne 29.04.2023

 

Jsi tady:  Home / Auditorium / Fotokomora / Digitální fotokomora / Adobe Photoshop / Základní nastavení