HOME - GALERIE - LINKY - KONTAKT - COPYRIGHT
Adobe Bridge

 


Typický vzhled Adobe Bridge

 

Adobe Bridge je poměrně všestranný nástroj pro přehledné uchovávání a prohlížení pořízených fotografií. Výhodou je podpora široké řady nejrůznějších formátů grafických souborů včetně raw souborů všech výrobců a značek. Práce se soubory 3x16bit RGB a barevně věrné náhledy pro soubory v exotických barevných prostorech jsou samozřejmostí, což se o jiných aplikacích zdaleka nedá říct. Další plus je přímá navázanost na Photoshop.

Bridge umožňuje hodnotit jednotlivé fotografie systémem hvězdiček (0 - 5) a označovat je různými barvami (šest možností). Každé fotografii je dále možno přidělit klíčová slova. Každý otevřený adresář je pak možno filtrovat podle těchto parametrů, takže hledání určitého záběru nebo třídění záběrů do nejrůznějších skupin je velmi jednoduchá operace.

Při kliknutí pravým tlačítkem na miniaturu fotografie je možno zobrazit EXIF informace a přiřadit například autorská práva, nebo poznámky do EXIF hlavičky fotografie.

Při dvojkliku na miniaturu fotografie se spustí Photoshop a vybrané fotografie se v něm otevřou, takže můžeš zahájit jejich úpravy.

Při kliknutí levým tlačítkem na náhled fotografie se zobrazí lupa se 100% zvětšením, takže můžeš rychle a pohodlně hodnotit například její ostrost nebo zrnitost.

Klávesová zkratka Ctrl + L spustí prohlížení vybraných fotografií na celé obrazovce.

Užitečnou funkcí je vytváření virtuálních kolekcí, kde si můžeš sdružit dohromady fotografie z nejrůznějších adresářů do jedné virtuální skupiny. Původní obrázky zůstanou ovšem na původním místě a nevznikají jejich kopie. Tím se šetří místo na disku, ale hlavně nemusíš hlídat synchronizaci v případě dodatečných úprav.

 

Tyto stránky byly naposledy aktualizovány dne 29.04.2023

 

Jsi tady:  Home / Auditorium / Fotokomora / Digitální fotokomora / Adobe Photoshop / Adobe Bridge